30 stycznia 2014

Zespół Zakładów Zdrowotnych w Wadowicach zainwestował 350 tys. zł w sprzęt medyczny

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach to największy kompleks medyczny w mieście i okolicy. Świadczy usługi zdrowotne dla ponad 154 tys. ludności Powiatu Wadowickiego. Dyrekcja ZZOZ podjęła decyzję o zakupie nowego sprzętu: aparatu ultrasonograficznego (USG) – do diagnostyki obrazowej oraz aparatu do wspomagania kompresji (masażu serca) – sprzętu bezpośrednio ratującego życie. Aparatura o łącznej wartości 350 tys. zł została zakupiona na raty sfinansowane przez MEDFinance.

ZZOZ w Wadowicach składa się z kilku jednostek służby zdrowia, które łącznie świadczą opiekę zdrowotną zarówno mieszkańcom powiatu, jak i pielgrzymom oraz turystom odwiedzającym okolice Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprawa jakości świadczonych usług medycznych i bezpieczeństwa pacjentów są ściśle związane z systematycznym unowocześnianiem zasobów aparaturowych świadczeniodawcy.

„Aparatura USG, którą zakupiliśmy będzie wykorzystywana w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej. Natomiast nowoczesny system do wspomagania kompresji stanowi wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, będąc nieocenioną pomoc w przypadku długotrwałej akcji reanimacyjnej. Zdecydowaliśmy się na zakup ratalny, tych aparatów, gdyż z punktu widzenia trudnej sytuacji finansowej, było to dla ZZOZ rozwiązaniem korzystniejszym, niż jednorazowy wydatek” – powiedziała dyrektor szpitala Urszula Lasa. Sprzęt, który zakupił wadowicki ZZOZ to dobrej klasy aparatura medyczna o łącznej wartości 350 tys. zł. „

Wykonany zakup sprzętu medycznego w systemie ratalnym stał się dla nas sprawdzianem efektywności tego rodzaju zakupów. Pozytywne doświadczenia sprawiają, że zakupy aparatury w systemie ratalnym są analizowane przy przygotowywaniu planu inwestycyjnego na rok 2014. – dodaje Urszula Lasa. Zarówno aparat USG, jak i system wspomagania kompresji sfinansowała spółka MEDFinance, która wygrała przetarg ogłoszony przez ZZOZ w Wadowicach na dostarczenie i sfinansowanie w systemie ratalnym aparatury medycznej.

Przeczytaj również: