12 grudnia 2013

USG na raty w gnieźnieńskim ZOZ-ie

USG to jedno z podstawowych narzędzi pracy lekarzy wielu specjalności. Pozwala w nieinwazyjny sposób zdiagnozować różnorodne narządy wewnętrzne i ocenić stan zdrowia pacjenta. Współcześnie żaden szpital nie mógłby prawidłowo funkcjonować bez tego urządzenia. Jego koszt jest jednak czasami zbyt duży, by placówka medyczna mogła pozwolić sobie na nabycie go za gotówkę. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zakup na raty.

Szpital, dla którego MEDFinance sfinansowało zakup ultrasonografów, to największy ośrodek opieki zdrowotnej w Gnieźnie. Posiada oddziały szpitalne, mieszczące się w dwóch kompleksach – przy ul. Św. Jana i 3 Maja. Prowadzi także poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne. Rocznie przyjmuje blisko 26550 pacjentów w poradniach specjalistycznych. W chwili obecnej następuje jego przebudowa.

„Rozbudowa naszego szpitala wiąże się z zakupem nowego sprzętu specjalistycznego, a urządzenia do diagnostyki obrazowej są niezbędne do prawidłowej realizacji świadczeń w naszej placówce. Zdecydowaliśmy się na zakup ratalny, ponieważ nie mieliśmy środków finansowych wystarczających na zapłatę jednorazowo. Oferta przedstawiona przez MEDFinance była dla nas atrakcyjna, z uwagi na rozłożenie w czasie naszego zobowiązania z tego tytułu. W przyszłości planujemy kolejne zakupy sprzętu medycznego w tym systemie, gdyż pozwala na proporcjonalne regulowanie płatności i nie powoduje zakłóceń regulowaniu innych zobowiązań – powiedział z-ca dyrektora d.s. ekonomiczno-eksploatacyjnych, Walenty Kaźmierczak.

Zakupiony sprzęt służyć będzie Pracowni Ultrosonograficznej, działającej na terenie Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie, przy ul. Św. Jana 9. Urządzenia pozwolą na diagnostykę różnych narządów (m.in. jamy brzusznej, miednicy, szyi czy tarczycy) u dorosłych i dzieci.

Przeczytaj również: