13 listopada 2013

Szpital w Lublinie z nową aparaturą dzięki MEDFinance

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie rozstrzygnął przetarg na zakup piętnastu różnorodnych aparatów medycznych, na łączną kwotę ponad 400 tys. zł. Zakupiony sprzęt to kardiomonitory, holter EEG, bronchofiberoskop, defibrylatory, holtery ciśnieniowe czy aparatura do terapeutycznej hipotermii. Wszystkie urządzenia zostały zakupione w systemie ratalnym.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie to największy szpital Lubelszczyzny, w którym leczeni są zarówno pacjenci z województwa lubelskiego, jak też z innych regionów Polski. Lecznica dysponuje 883 łóżkami, zgromadzonymi w 26 wysokospecjalistycznych klinikach i oddziałach, w których leczy się rocznie prawie 50 tysięcy pacjentów.

Dzięki różnorodności oraz wysokiemu poziomowi świadczonych usług, szpital zajmuje czołowe miejsca w krajowych i zagranicznych rankingach wydawnictw i organizacji medycznych. Teraz, za sprawą nowoczesnych urządzeń, będzie mógł skutecznie pomagać jeszcze większej liczbie pacjentów. -Zdecydowaliśmy się na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, gdyż jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania szpitala. Postęp w medycynie jest bardzo duży, dlatego nowy sprzęt jest konieczny dla zapewnienia pacjentom opieki medycznej na najwyższym poziomie, zwłaszcza w tak dużej placówce jak nasza. Decyzja o rozłożeniu kwoty ponad 400 tys. zł na przystępne raty, podyktowana była tym, że na chwilę obecną nie dysponujemy środkami na zakup sprzętu za gotówkę. Zakup ratalny w MEDFinance umożliwił nam jednorazowe nabycie większej ilości aparatury. W ciągu 5 lat, na jakie rozłożona została płatność, zakupiony sprzęt będzie zarabiał na spłatę rat, a nasz szpital będzie realizował bieżącą działalność, bez żadnych ograniczeń w świadczeniu usług medycznych – powiedział Krzysztof Skubis, Z-ca dyrektora ds. ekonomiczno - administracyjnych Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie.

Zakup sprzętu medycznego na raty pozwala na efektywną działalność placówki służby zdrowia. Szpital nie musi bowiem inwestować w aparaturę własnych środków. Dzięki temu realizuje bieżącą działalność z jeszcze większą korzyścią dla pacjentów. Ratalny zakup nowoczesnych technologii podnosi więc konkurencyjność placówki medycznej oraz standard leczenia, a jednocześnie nie obciąża budżetu szpitala. 

-W najbliższym czasie planujemy zakup kolejnych urządzeń medycznych. W tym przypadku także skorzystamy z rozłożenia płatności na raty. Pozwala nam to bowiem zabezpieczyć naszą większą potrzebę i jednocześnie obsłużyć większa liczbę pacjentów– dodaje Krzysztof Skubis. Zakup sprzętu dla Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie to kolejna inwestycja MEDFinance w województwie lubelskim, w ciągu ostatniego półrocza. W lipcu, Szpital Powiatowy w Janowie Lubelskim skorzystał z oferty łódzkiej spółki i zakupił na raty aparat RTG oraz ambulans specjalistyczny.

Przeczytaj również: