8 marca 2011

Timko i MEDfinance: angiograf Ziehm za 1,6 mln zł

Jest to pierwsze urządzenie do chirurgii naczyniowej firmy Ziehm Imaging, choć jej produkty są obecne na rynku polskim od 10 lat. Zgodnie z wymogami prawnymi przekątna detektora do wykonywania zabiegów z chirurgii naczyniowej musi być nie mniejsza niż 40 cm. 

Szpital kupił urządzenie w trzecim postępowaniu. Poprzednie zostały unieważnione w związku ze zmianami w siwz oraz z powodu zbyt wysokiej ceny oferty, której wcześniejsza wartość wynosiła ok. 1,8 mln zł. Placówka, ponieważ finansuje zakup ze środków własnych, nie dysponowała taką kwotą. W wyniku zmiany zasad finansowania cena aparatu spadła do 1,6 mln zł. 

Timko jest dystrybutorem sprzętu medycznego. Firma oferuje systemy do diagnostyki obrazowej i kardiologicznej, wyposażenie szpitali i bloków operacyjnych, produkty z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Spółka współpracuje m.in. z firmami Philips, Hologic, Stille, Terumo, Tedisel Medical. 

Ziehm Imaging specjalizuje się w technologii obrazowania z użyciem promieniowania jonizującego z przeznaczeniem do zabiegów chirurgicznych, czyli z wykorzystaniem ramienia C. Spółka posiada oddziały we Włoszech, Finlandii, Singapurze, Chinach, Rosji i Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z partnerami z ponad 70 krajów. Segmenty kliniczne, wobec których spółka kieruje swoją ofertę to m.in. chirurgia ogólna, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, neurochirurgia, urologia, kardiologia interwencyjna. 

MEDfinance jest spółką zależną giełdowego Magellana. Specjalizuje się w udzielaniu finansowania zakupów sprzętowych przez placówki medyczne. Zamiast szpitala, w którym wykorzystywany jest sprzęt płaci dostawcy w zamian odbierając płatności rozłożone na raty od szpitala. 

Szpital wojskowy we Wrocławiu prowadzi pięć klinik, w tym dwie kardiologii, klinikę kardiochirurgii, chorób wewnętrznych i chirurgii oraz dziesięć oddziałów klinicznych, w tym m.in. neurochirurgii, otolaryngologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, okulistyki. W placówce funkcjonują także zakłady m.in. medycyny nuklearnej, radiologii i diagnostyki obrazowej, analityki lekarskiej.

Przeczytaj również: