16 listopada 2011

Medtronic i Alteris z medFinance w Gryficach

Rezonans śródoperacyjny służy do przeprowadzania badań w trakcie operacji po to, aby stwierdzić ułożenie tkanek podczas zabiegu. Jest zintegrowany z systemem do neuronawigacji. System umożliwia także przesyłanie obrazów. 

Szpital realizuje z niemieckim partnerem w Greisfwaldzie projekt teleneuroradiologii oraz konsultacji w czasie rzeczywistym. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych. Wartość całego projektu to ok. 8 mln zł. Zachodniopomorski Szpital Specjalistyczny w prowadzi 15 oddziałów, w tym neurochirurgii. Przy szpitalu działa także Zachodniopomorskie Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej.

 Medtronic jest międzynarodową firmą o amerykańskich korzeniach oferującą technologie medyczne dla osób cierpiących na przewlekłe choroby. Oferuje produkty, terapie i usługi, które poprawiają jakość lub przedłużają życie. Co roku 2.5 miliona pacjentów korzysta z rozwiązań Medtronic, wykorzystywanych do leczenia i kontroli stanów, takich jak choroby serca, zaburzenia neurologiczne, choroby naczyń i cukrzycą. Alteris jest dystrybutorem aparatury diagnostycznej General Electric, a także bazy wiedzy STATdx i systemów druku Aycan. Spółka medFinance należy do notowanego na giełdzie w Warszawie Magellana. Usługi finansowania szpitali spółka oferuje od czerwca 2010 roku. 

Przeczytaj również: