16 lipca 2013

Lubliniec: echokardiograf na raty

Szpital Powiatowy w Lublińcu kupuje na raty echokardiograf na potrzeby liczącego 35 łóżek oddziału chorób wewnętrznych. Zakup ratalny podyktowany jest brakiem wolnych środków na doposażenie. Finansowanie sprzętu zapewnia MedFinance. Jego dystrybutorem jest firma Gemed.   

 

- Firma zapewniająca finansowanie zgodziła się na nasze warunki określające spłatę blisko 216 tys zł brutto w 60 ratach, czyli w okresie 5 lat – mówi Piotr Mastalerz, kierownik działu zamówień publicznych placówki – Sprzęt jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w 2012 roku i jest wyposażony odpowiednie oprogramowanie do badań oraz w 3 głowice: do badań kardiologicznych, do badań jamy brzusznej oraz do badań naczyniowych. 

Umowa finalizująca zakup została podpisana 17 czerwca 2013 roku. Firma Gemed ma dwa tygodnie na dostarczenie urządzenia, które jest bardzo potrzebne ze względu na duże potrzeby i wymogi wykonywania takich badań na oddziale.

Placówka ma już doświadczenie w zakupach ratalnych. W ubiegłym roku w systemie płatności ratalnej zakupiono sprzęt do laparoskopii oraz zestaw do endoskopii. Brak wolnych środków sprawia, iż nie może planować większych inwestycji. Szpital Powiatowy w Lublińcu ( województwo śląskie) liczy 150 łóżek i obsługuje powiat liczący 80 tys. mieszkańców. Swoją działalność prowadzi na bazie 7 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, pediatrycznego, chorób wewnętrznych, położniczo-ginekologicznego, noworodkowego, gruźlicy i chorób płuc oraz izbą przyjęć. Rocznie hospitalizowanych jest około 7 tysięcy pacjentów. 

Przeczytaj również: