14 września 2017

Inwestycja w Piekarskim Centrum Medycznym

Zakończyła się trwająca od 2014 r. rozbudowa Piekarskiego Centrum Medycznego. W ramach inwestycji powstał nowy, pięciokondygnacyjny budynek, którego koszt to 43 mln zł. Dziś, 14 września,  podpisano umowę  dotyczącą zakupu wyposażenia oddziałów oraz pracowni diagnostyki obrazowej, które zlokalizowane będą w nowym obiekcie. Za dostawę odpowiedzialna jest firma MEDFinance S.A. 

Umowa dotycząca dostawy sprzętu została podpisana 14 września. Na uroczystości obecni byli prezes Piekarskiego Centrum Medycznego, Zbigniew Żołnierczyk, Radosław Moks, prezes MEDFinance S.A. oraz Sława Umińska-Duraj, prezydent miasta Piekary Śląskie. Przetarg o wartości blisko 30 mln zł dotyczył wyposażenia m.in. oddziału ginekologicznego, wewnętrznego, chirurgicznego, a także bloku operacyjnego oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej. W ramach zamówienia Piekarskie Centrum Medyczne zakupi specjalistyczne urządzenia m.in. tomograf komputerowy, aparat RTG, mammograf, kardiomonitory, respiratory, aparaty anestezjologiczne, zestawy endoskopowe, a także meble dla całego budynku szpitala czy łóżka dla pacjentów. W ramach umowy MEDFinance S.A. odpowiada również za wykonanie pracowni diagnostycznej wraz z pracami adaptacyjnymi oraz infrastrukturą IT. – Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tak dużym i znaczącym projekcie – powiedział Radosław Moks, prezes MEDFinance S.A. – Dzięki rozbudowie różnice poczują nie tylko pacjenci, ale także personel szpitala. Nowoczesne urządzenia wpłyną na ich komfort, bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług, a trzeba przyznać, że jest to sprzęt z najwyższej półki. Łącznie wyposażenie nowego budynku pochłonie blisko 30 mln zł, a płatność została rozłożona na 96 miesięcy. 

Przypomnijmy, że budowa nowego gmachu szpitala rozpoczęła się w 2014 roku. W nowo wybudowanym, pięciokondygnacyjnym budynku znajdą się wszystkie szpitalne oddziały. Parter zajmie izba przyjęć (ogólna, chirurgiczna i ginekologiczna). Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą oddziały endokrynologiczny i geriatryczny, natomiast na drugim – oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym. Piętro wyżej znajdzie się ginekologia, położnictwo oraz oddział noworodkowy z blokiem porodowym. Najwyżej zlokalizowany będzie oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej, a także blok operacyjny. Wyposażenie pojawi się do końca roku – Czekają nas szkolenia, nauka na tym sprzęcie i zastosowanie technologii informatycznych, żeby wszystko funkcjonowało od parteru po ostatnie piętro – powiedział Zbigniew Żołnierczyk, prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Przeczytaj również: