21 marca 2013

Cardinox: nowe pracownie rezonansu magnetycznego

Spółka Cardinox, która prowadzi pracownie kardiologii inwazyjnej w Busku-Zdroju oraz w Tucholi, otworzyła nowe pracownie rezonansu magnetycznego w Skierniewicach i w Ostrowie Wielkopolskim. Placówki oferują badania komercyjne.

Obie pracownie powstały w pomieszczeniach dzierżawionych od miejscowych szpitali. Cardinox wygrał przetargi na dzierżawę pomieszczeń, które zostały zaadaptowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt. Pracownia w Ostrowie Wielkopolskim posiada rezonans firmy Philips, pracownia w Skierniewicach – firmy GE. Koszt urządzenia jednej pracowni wyniósł około 3,3 mln zł, koszt zakupu sprzętu to 2,5 mln zł. Urządzenia zostały zakupione przy pomocy firm finansowych. W przypadku Skierniewic była to firma MEDFinance, która współpracuje z firmą GE i finansuje dostarczano przez nią sprzęt.

Pracownia w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła działalność w grudniu 2012 roku, placówka w Skierniewicach wykonuje badania od końca lutego 2013 roku. Na razie są to wyłącznie badania komercyjne, chociaż do pracowni trafiają także pacjenci szpitali, których diagnostykę finansuje NFZ.

Oddziały kardiologii  inwazyjnej prowadzonej przez Cardinox w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju oraz w szpitalu w Tucholi działają od grudnia 2011 roku. Spółka planuje dalszy rozwój i otwieranie kolejnych placówek.

Cardinox sp. z o.o. została zarejestrowana w czerwcu 2011 roku. Siedziba spółki mieści się we Wrocławiu przy ulicy Sudeckiej. Udziałowcami spółki są: Robert Garbacz, pełniący funkcje prezesa zarządu, Mariusz Fedzin, Robert Krawczyk, Marek Limanowski, Radosław Paterek i Dariusz Żuchowski.

Przeczytaj również: