28 listopada 2012

Szpital w Zduńskiej Woli: RTG Shimadzu na raty od MEDFinance

Dzięki zakupionemu aparatowi uzyskamy nową jakość w świadczonych przez nas usługach zdrowotnych – mówi Dariusz Kapciak, dyrektor szpitala w Zduńskiej Woli. – Obecnie stanie się możliwe zapisanie plików obrazowych na dysku, przesyłanie ich do konsultacji miedzy oddziałami. Możliwa także stanie się obróbka cyfrowa. Zakup finansują powiat zduńskowolski oraz gminy Zduńska Wola, Zapolice, Miasto Zduńska Wola, Gmina i Miasto Szadek. W szpitalu oraz przychodniach wykonujemy 30 tys. ekspozycji rocznie.

Aparat ma 3-letnia gwarancję oraz funkcje fluoroskopii, czyli przeprowadzania badań z użyciem kontrastu. Został przeznaczony do użytkowania przez wszystkie oddziały i poradnie takie jak oddział chorób wewnętrznych, chirurgiczny, dziecięcy, rehabilitacji medycznej oraz kilkanaście poradni. Placówka przy kontrakcie na leczenie szpitalne15,5 mln zł notuje nadwykonania na poziomie 1,5 mln zł. Całość finansowania to 21 mln zł. Szpital nie ma zadłużenia ani straty.

- Dzieje się tak, ponieważ ordynatorzy uzyskują informację o miesięcznych , a nawet tygodniowych możliwościach finansowych i staramy się tak postępować, aby zaburzać tego stanu. Mamy jednak nadzieje, że uzyskamy większy kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia, ponieważ ostatnie duże zakupy sprzętu robiliśmy ze środków unijnych w 2007 roku, a żeby iść z duchem czasu i podnosić jakość trzeba się doposażać i unowocześniać – mówi Dariusz Kapciak. – Potrzebujemy nowych aparatów USG, czy gastroskopu.

Przeczytaj również: