29 czerwca 2020

Pożyczka - jak sfinansować zakup sprzętu medycznego?

Jaką formę finansowania wybrać, by jak najkorzystniej sfinansować zakup sprzętu medycznego? W naszym cyklu poradnikowym prezentujemy cechy różnych form finansowania i wybieramy najkorzystniejsze rozwiązania dla indywidualnych potrzeb placówek medycznych. 

Pożyczka to produkt pozwalający sfinansować zakup urządzeń medycznych, które mogą być zarówno nowe jak i używane (rekondycjonowane). 


Jak wygląda pożyczka dla branży medycznej?

W dzisiejszym filmie zaprezentujemy możliwości, jakie oferuje pożyczka przy zakupie sprzętu medycznego. 

Produktem, który chcemy zakupić jest aparat RTG. Dla ułatwienia obliczeń przyjmiemy, że wartość samego sprzętu to 500 tysięcy złotych brutto. Pożyczka to produkt pozwalający sfinansować zakup urządzeń medycznych, które mogą być zarówno nowe jak i używane (rekondycjonowane). 

W naszym przypadku chcemy sfinansować zakup aparatu RTG, jednak to co odróżnia pożyczkę od kredytu to fakt, iż może ona zostać przeznaczona na dowolną inwestycję – instytucja udzielająca finansowania nie będzie kontrolowała tego, na co pieniądze zostały wydane. W związku z tym za pomocą pożyczki placówka medyczna może również sfinansować wyposażenie gabinetu oraz koszt prac adaptacyjnych. 

Niewątpliwą korzyścią pożyczki jest braku podatku VAT od kosztów finansowania. Ponadto zawierając umowę pożyczki z elastycznym partnerem finansowym takim jak BFF MEDFinance, placówka medyczna ma możliwość dopasowania harmonogramu spłat do własnych potrzeb.  W przypadku pożyczki możemy zastosować zarówno raty jak i oprocentowanie stałe lub zmienne (np. w oparciu o stopę wibor). 

W swojej historii BFF MEDFinance tworzyło już takie niestandardowe projekty, w których klient w przeciągu pierwszego roku trwania pożyczki chciał płacić niższe raty, by w kolejnym roku spłacać większą część kapitału. Oprócz niestandardowego harmonogramu spłat partner finansowy BFF MEDFinance może również uwzględnić w nim okres karencji. 

W przypadku pożyczki możliwości konstrukcji finansowania jest bardzo wiele, dzięki czemu harmonogram spłat można dopasować tak, aby w żaden sposób nie zagroził płynności finansowej placówki medycznej. Pożyczka zawiera również prowizję potrącaną lub płatną zgodnie z harmonogramem w określonym terminie. 

 

Jakie są cechy pożyczki?

  • Dowolny cel inwestycyjny
  • Brak VAT oraz PCC
  • Szybka decyzja kredytowa
  • Kwota pożyczki może być spłacona jednorazowo, w ratach lub w sposób dostosowany do możliwości płatniczych Klienta;
  • Pożyczka może zostać wypłacona Klientowi jednorazowo lub w transzach (dla pożyczek inwestycyjnych);
  • Prowizja przez potrącenie lub zgodnie z harmonogramem lub w określonym terminie;

 

Dla kogo?

Pożyczka może być korzystna dla wszystkich podmiotów leczniczych, które potrzebują nagłego zastrzyku gotówki. Jej niewątpliwą korzyścią jest elastyczna forma spłaty, która może być dopasowana do potrzeb placówki medycznej.  

Pożyczka to również trafny wybór przy zakupie dużego sprzętu medycznego, który wymaga adaptacji i remontu pomieszczeń. Dzięki temu rozwiązaniu możemy sfinansować całość inwestycji, co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych instrumentów finansowych.

Ponadto pożyczka z limitem oferowana przez BFF MEDFinance jest również wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem dla dużych inwestycji szpitalnych, które uwzględniają  finansowanie ze środków Unii Europejskiej. Wariant pożyczki z limitem na okres np. 12 miesięcy pozwala na wykorzystanie przez placówkę medyczną dowolnej, optymalnej dla inwestycji kwoty – aż do ustalonego w umowie limitu.

 

 

Przeczytaj również: