11 września 2012

Nowa Sól: 250 tys. zł od MEDFinance na 2 USG

Oba urządzenia stacjonarne kosztowały po 125 tys zł z podziałem na 6- miesięczne raty. Jeden z nich posłuży oddziałowi ginekologicznemu.

- Kupowaliśmy aparaty wysokiej klasy, ponieważ jesteśmy szpitalem dbającym o renomę – mówi Leszek Strep, z-ca dyrektora ds. techniczno-administracyjnych – Często odnawiamy sprzęt. Ten używany wcześniej na oddziałach przesuwamy do poradni specjalistycznych. Opłaca nam się kupować na raty, bo tańszy jest ten system niż zaciągniecie kredytu i zakupy za gotówkę. Aparaty musimy kupować w przetargu, stąd ich różne marki, ale są porównywalnej klasy.

Placówka w 2013 roku planuje kolejne zakupy sprzętowe, także aparatów ultrasonograficznych oraz stołów zabiegowych. Chodzi o podniesienie jakości aparatury w poradniach, które także zostaną zmodernizowane. W planach jest przeznaczenie kilku milionów złotych na inwestycje.

 - Jesteśmy przygotowani na trudne czasy w ochronie zdrowia dzięki wcześniejszemu utworzeniu rezerw – mówi Leszek Strep – Szpitalowi od 10 lat udaje się bilansować.

Szpital świadczy specjalistyczne usługi zdrowotne w zakresie: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, neurochirurgii, chirurgii plastycznej i oparzeń, chirurgii urazowo - ortopedycznej, urologii, ginekologii i położnictwa, rehabilitacji: pourazowej, neurologicznej, wczesnej rehabilitacji kardiologicznej, reumatologii, kardiologii, nefrologii, neonatologii, radiologii, tomografii komputerowej. Placówka leczy na drugim poziomie referencyjności i obejmuje swoim zasięgiem południową część województwa lubuskiego. 

Przeczytaj również: