5 października 2020

IV Kongres Wizji Zdrowia z udziałem Dyrektora Generalnego BFF MEDFinance

W dniach 5-6 października 2020 odbędzie się w Warszawie Kongres Wizji Zdrowia, podczas którego Dyrektor Generalny BFF MEDFinance Mariusz Błoch weźmie udział w panelu dyskusyjnym: „Finansowanie i Organizacja Sektora Medycznego. Doradztwo i inwestycje”. Dzień później rozpocznie się Healthcare Management 2020. Obie konferencje będą transmitowane online.

Kongres Wizja Zdrowia to kilkanaście paneli dyskusyjnych, case study, raporty, wybrane obszary terapeutyczne, polityka lekowa i przede wszystkim prognozy na przyszłość. 

HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT to dyskusje na temat wyzwań stojących przed menedżerami szpitali oraz innych podmiotów leczniczych, omówienie roli technologii w medycynie i przemyśle farmaceutycznym. 

Tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe nie tylko z uwagi na połączone terminy konferencji oraz bogaty program merytoryczny. Będzie to wyjątkowa odsłona wydarzenia z uwagi na panującą pandemię. Część paneli odbędzie się stacjonarnie, hybrydowo i tylko internetowo. Wszystkie panele będą zarejestrowane i transmitowane na specjalnej platformie konferencyjnej.

Wydarzenie będzie również wyjątkowe z uwagi na gości. Jak co roku jest to okazja do spotkań w gronie wybitnych specjalistów oraz podsumowania najważniejszych zmian i decyzji w ochronie zdrowia. Będziemy rozmawiać w gronie decydentów, specjalistów, wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzystów, menedżerów podmiotów leczniczych, ekspertów oraz lekarzy wielu specjalizacji, osób zainteresowanych sektorowymi zmianami w polskiej ochronie zdrowia.

Gośćmi Kongresu co roku są m.in.: prezes NFZ, wiceministrowie zdrowia, szefowie najważniejszych instytucji publicznych.

W tegorocznej edycji weźmie udział również Mariusz Błoch. Dyrektor Generalny BFF MEDFinance zabierze głos podczas panelu „FINANSOWANIE I ORGANIZACJA SEKTORA MEDYCZNEGO. DORADZTWO I INWESTYCJE”, który rozpocznie się o godz. 11:20 drugiego dnia konferencji (6 października). 

Debata poruszy następujące zagadnienia: 

  • Finansowanie polskiej ochrony zdrowia w latach 2020-2025
  • Czy tylko dzięki dofinansowaniu system ochrony zdrowia może się poprawiać i rozwijać?
  • Co zrobić, aby usprawniać sektor medyczny bez odpowiedniego finansowania?
  • Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę zastanawiając się nad wyborem formy finansowania inwestycji medycznych?
  • Z jakiego finansowania najczęściej korzystają polskie szpitale?
  • Jakie korzyści daje finansowanie ratalne?

Moderatorem debaty będzie Jakub Gołąb – Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. W panelu dyskusyjnym wezmę również udział: 

  • Jerzy Friediger – Członek Prezydium NRL
  • Małgorzata Gałązka-Sobotka – Uczelnia Łazarskiego
  • Rafał Janiszewski – Kancelaria Doradcza Rafał Piotr Janiszewski
  • Jakub Karaszewski – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu, jest posiadanie konta w portalu termedia.pl. 

Aby móc uczestniczyć w debacie online, należy przejść na stronę główną konferencji, kliknąć przycisk REJESTRACJA i podążać według wskazówek portalu.  

Przeczytaj również: